Nasıl bir düğün?

Düğün hazırlıklarına ilk olarak düğün stilinizi seçmekle başladığınızda aslında her şey daha kolay ilerliyor. Konsepte göre gelinlik, damatlık, aksesuarlar, dekorasyon, mekan, mevsim vs seçimlerini yapmak işinizi hızlandırıyor.

Peki hayalinizde ki düğün nasıl bir stile sahip? Eğer buna karar vermekte zorlanıyorsanız size bir tavsiyemiz var.

Rustik düğün stili.

Bir doğa severseniz, hayatınızın merkezinde rahatlık ve doğallık varsa rustik temalı bir düğünle akıllarda iz bırakabilirsiniz.

Rustik tarzı country tarzdan ayıran fark ise hem nostaljik hem modern detayların birlikte kullanılmasıdır.

Rustik ne demek?

Rustik kelimesi dilimize ingilizceden geçmiştir ve kelime anlamı olarak ‘’köy evi’’ yada ‘’köy görünüşü veren dekor’’ anlamına gelir. Doğaya duyulan özlem ile hayatımıza giren rustik dekorasyon son zamanlarda düğünlerde de kendini göstermektedir.

Nasıl bir gelinlik seçilmeli?

Gelinlikte de doğallığın ön planda olması önemli. Bu yüzden içinde rahat hareket edebileceğiniz, abartıdan, ışıltıdan ve yapaylıktan uzak bir gelinlik seçimi harika olacaktır. Detaylarda danteller, fırfırlar, püsküller olabilir. Model olarak düz ya da A kesim tercih etmeniz rahatça dans etmenizi de sağlayacaktır.Yine de seçim yaparken vücut yapınızı da göz önünde bulundurmanız gerektiğini unutmayınız.Begüm Salihoğlu‘nun eşsiz tasarımlarına göz atın.

Saç, makyaj ve aksesuarlar nasıl olmalı?

Saçlarda doğallık önemli. Yarı toplanmış  saçlar, doğal bukleler, örgüler bu stile en çok yakışan saç modelleridir. Çiçekli tokalar ve taçlar ise rustik stilin olmazsa olmazları. Doğadan gelen tüm renkleri saç aksesuarlarınızda kullanabilirsiniz. Beyaz, yeşil, pembe, turuncu renkleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Çok yakışacağına emin olabilirsiniz.

Hep doğallıktan bahsederken abartı bir makyaj yapmayı düşünmeyin elbette. Yine pastel tonları kullandığınız doğal bir makyajla stilinizi tamamlayın. Hatta yüzde yokmuş gibi makyaj yapan bir make-up artist bulursanız kendinizi onun ellerine teslim edebilirsiniz.

Buketleriniz sevdiğiniz çiçeklerle beraber aralara yerleştirilen kuru dallar, sukulentler, başaklarla çok daha güzel görünebilir. Gelin çiçeği olarak bilinen cipsoları ise hem buketinizde hem saçınızda hem de dekorasyonda kullanabilirsiniz.

Rustik düğün için nasıl bir mekan seçilmeli?

Bir çiftlik evi, bağ evi, dağ evi, ormanın içinde kurulan bir çadır, hatta terkedilmiş bir depo dahi rustik dekorasyonla sizin için harika bir düğün mekanı olabilir.

Eminiz lüks otellerde yapılan düğünlere ayrılan bütçelerden çok daha ekonomik olan ve farklı bir düğün sizi bekliyor olacak.

Ahşap bir ev, taş veya tuğla görünümlü duvarları olan bir mekan bulduysanız çok şanslısınız.

Rustik dekorasyon fikirleri

Ana fikir yapay duran tüm eşyalardan uzak durmak olmalı. Eski eşyalar ve işlenmemiş malzemeler kullanmak önemli. Eşyaların en ham hali düğününüz için bir dekorasyon harikası.

Ahşap objeler, işlenmemiş odunlar, eski eşyalar, paslanmış metaller, etnik desenler, hasır, keten kumaşlar kullanabilirsiniz.Salaş ve minimalist bir görünüm elde etmek için mumlar, tahtalar, fıçılar, pastel tonlarda çiçekler kullanın.

Kesilmiş bir ağaç gövdesi sizin için mükemmel bir düğün masası olabilir.

Düğün ikramları ise iki fıçının üstüne konmuş bir tahtanın üzerinde servis edilebilir.

Seremoni için ise birkaç tahta ve rengarenk çiçekler yeterli. Masa ve sandalyeleri keten kumaşla, cipsolarla süslemek güzel bir fikir olabilir.

Bu güzel fotoğraf köşesi ve ardından gelen şahane fotoğraflar hem sizi hem misafirlerinizi çok mutlu edecek.

Peki düğün pastası?

Düğün pastasının tadının güzel olduğu görüntüsünün güzel olması önemli. Rustik temada ise şeker hamurundan yapılmış yapay duran pastalardan uzak durulması gerekir. Çiçeklerle bezenmiş bol kremalı bir pasta kesilmiş doğal kütük servislerinde sunulabilir.

İşte akıllarda kalması muhtemel şahane bir rustik temalı düğünün kahramanısınız.

Tebrikler! 🙂

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here