Evlilik hazırlıkları başından sonuna büyülü bir yolculuk. Bu uzun, yorucu ve bir o kadar da eğlenceli yolculuğun düğünle sonlandığını düşünüyoruz fakat pek de öyle değil. Düğününüzü adım adım planladınız. Peki ya balayı tatili?

Hayatınızın önemli anlarından biri de balayı. Unutulmaz anılarla dolu bir tatil yaşamayı istediğinizi biliyoruz. Bu eşinizle birlikte karı-koca olarak çıkacağınız ilk tatil. Düğünün telaşını yorgunluğunu atmak için mükemmel bir fırsat.

Düğünü planladığınız gibi balayınızı da planlamanız zaman kaybı olmadan dolu dolu  bir tatil yapmanıza yardım edecektir.

      İşte eksiksiz bir balayı için dikkat etmeniz gerekenler;

 1. İlk yapmanız gereken nasıl bir tatil istediğinize eşinizle karar vermek. Birlikte yapacağınız bütün etkinliklerden keyif alacağınızı biliyoruz. Fakat yine de birbirinizin isteklerine kulak verin. Planlarınızı buna göre yapın.

2. Bir diğer önemli konu ise bütçe planlaması. Balayı için ne kadar bütçe ayırdınız? Biliyoruz nişan, düğün, ev hazırlıkları derken bir çok masrafınız oldu. Ama stresli ve yorucu geçen bu süreçten sonra dinlenmek ikinize de iyi gelecektir. Bu yüzden en başından balayı için iyi bir bütçe ayırın. Biraz düşünecek olursak düğün dediğimiz olay yalnızca bir gün. Peki balayı? En az bir huzur dolu hafta. En az düğün kadar önemli.

3.Erken rezervasyon fırsatlarından yararlanın. Seyahat acentesi reklamı gibi oldu ama bunun yadsınamaz bir gerçek olduğu ortada 🙂

4.Mutlaka konunun uzmanlarından yardım alın. İyi araştırın. Bulacağınız seyahat acentesi işlerinizi kolaylaştıracaktır.

5.Peki nasıl bir tatil istiyorsunuz?

     Sakin, huzurlu, yalnızca birbirinizle vakit geçirmek, güzel yemekler yemek istiyorsanız  iyi bir otel bulmanız gerekiyor. Bulduğunuz otele balayı çifti olduğunuzu hatırlatmakta fayda var. Daha güzel bir oda ve otelin size özel hazırladığı sürprizlere sahip olabilirsiniz.

   Yok biz macera dolu bir çiftiz, gezmek, dolaşmak, yeni insanlarla tanışmak istiyoruz diyorsanız size tavsiyemiz turistik bir yer seçmeniz. Böylece doyasıya gezebilir, yeni yerler keşfederken yeni insanları da tanımış olursunuz.

      Bizden tavsiye hem gezin dolaşın hem de birbirinize vakit ayırın. Güzel bir planla macera ve dinlenmeyi dengeleyin.

6.Yanımızda ne götürelim? Açıkçası bavul bavul eşya götürmeniz taraftarı değiliz. Emin olun hepsini kullanmayacaksınız bile. İhtiyacınız olan çoğu şey otellerde mevcut ayrıca gideceğiniz yerlerde illa ki alışveriş yapacaksınız. Fotoğraf makinenizi ve kitaplarınızı unutmayın yeter.

7. Ve son olarak;

  Stresten, kötü düşüncelerden, negatif insanlardan ve zihnin oyunlarından uzak durun doya doya eğlenin, dinlenin, keşfedin ve birbirinizi sevin.

İyi tatiller! aşkla kalın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here