Sıcak bir yaz ayında denizin masmavi büyüsünün ortak olduğu ya da ilkbaharın o aşk kokan rengarenk atmosferinde düğün yapmak elbette çok güzel! Fakat kış aylarına sizce de haksızlık yapmıyor muyuz? Aralığın yeni yıl heyecanında, ocağın büyülü karlı havasında ve şubatın ilkbaharı anımsatan atmosferinde mükemmel bir düğün yapabilirsiniz.

Bir kış düğününün karlar prensesi olmayı kim istemez ki?

Kendinizi beyaz gelinliğinizle karlar üstünde en sevdiğinizle ve dahası sevdiklerinizle düşünün. En güzel fotoğrafların ve anıların sahibi olabilirsiniz.

Evet güneşli bir günde düğün yapamazsınız belki ama doğanın beyaz örtüsü üzerindeyken içinizi ısıtacak bir kaç detayla akıllarda kalacak bir düğüne imza atabilirsiniz.

İşte bir kış düğünü nasıl olmalı? Tüm detaylarını sizin için hazırladık.

Nasıl bir gelinlik?

Uzun kollu bir gelinlik kış düğünlerinin favorisi olduğunu biliyoruz ama askılı bir gelinlik giymek istiyorsanız da giyebilirsin. Üzerine yapay bir kürk ya da bir şal alarak çok şık görünebilirsiniz.Dış çekimlerde kullanabileceğiniz bir battaniyeyle romantik görüntüler elde edebilirsiniz. Ayrıca aksesuar olarak deri eldivenler ve şapkalar özellikle de dış çekimlerde, eğer iyi de bir fotoğrafçınız var ise harika fotoğrafların sahibi olacağınıza eminiz.

Prenses, düz, A kesim ya da balık modelleri tercih edebilirsiniz. Tabi ki hem düğün mekanınızı hem de vücut tipinizi göz önünde bulundurmalısınız.

Nasıl bir damatlık?

Soğuk bir mevsimde yapılacak düğünün bir diğer kahramanı damatlar yünlü, tüvit ya da kadife kumaştan bir damatlık seçebilirler. Renk olarak ise kahverengi, lacivert, bordo, siyah ya da mor renkleri tercih edebilir.

Saç, makyaj, aksesuarlar?

Saçlarınızı açık veya toplu kullanabilirsiniz. Çekimlerde duvak kullanmanız hoş olacaktır. Saç aksesuarınızda kar tanelerini anımsatan ışıltılar kullanıp konseptinizle uyum yakalamanız mümkün.

Bir bacak bandı geline en çok yakışan detaylardan biri değil mi? Kar tanesini aksesuarlarınızla kullanabilirsiniz.

Gelin buketinizde kış renklerini kullanın. Koyu renkleri ve pastel renkleri bir arada kullanabilir ya da beyaz severseniz bembeyaz bir buket ve biraz ışıltı konseptinize göz kırpacaktır.

Kış mevsimine en çok yakışan renk olan bordo rengini dudaklarınızda kullanmanız yüzünüzde sıcak bir görüntü yaratacaktır.

Ayakkabı seçiminde kapalı burun bir model, çizme ya da bot kullanabilirsin. Hatta ayakkabının renginin beyaz olması bile şart değil!

Nerede?

Soğuk bir mevsimde düğün planlıyorsanız her ne kadar fotoğraf çekimlerinizi dışarıda olacaksa da kapalı bir mekan seçmeniz doğru olacaktır. Kuşkusuz bir dağ evi kış düğünü için mükemmel olabilir. Bunun yanında bir butik otelde şöminenin yanında sıcak şaraplarınızı yudumlarken sizden daha mutlusu olmayacaktır.

Başka bir seçenek ise bir kış bahçesi olabilir hem soğuk havadan etkilenmez hem de dışarıda ki atmosferden mahrum kalmazsınız.

Kış düğünü dekorasyonu?

Bir düğünde ambiyansı yaratan ışıklandırmadır. Küçük lambalar ve mumlar kullanarak romantik bir ortam elde edebilirsiniz. Mekanda şöminenin olması mükemmel bir detay olacaktır. Üşüyen misafirleriniz sıcak içeceklerini şömine başında yudumlarken çok mutlu olacaklardır.

Süslemelerde kuru dallar ve pamuklar kullanarak kar yağışı efekti yaratabilirsiniz. Hatta yeni yılı anımsatan çamlar, kozalaklar kullanabilirsiniz.

Sandalye ve masaları kürklerle ve battaniyeyle süsleyebilir ortamı biraz daha yumuşatabilirsiniz.

Her ne kadar kış düğünlerinde gümüş ve altın renkleri sevilse de ahşap ya da odun kullanarak rustik bir tarzda yaratabilirsiniz.

Bir kış düğününün olmazsa olmazı sıcak içecek barıdır. Misafirlerinize kahve, sıcak çikolata, şarap, sahlep ikramı yapabilirsiniz.

Soğuk bir havada sıcacık romantik bir düğün! Mutlu olmayı ertelemeyin!                  Sevgiler.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here